Sultanahmet Tarihi Yarımada

 

TUR PROGRAMI

09.00 Okulumuz önünde  JESTUR TURİZM araç ve rehberleriyle buluşmanın ardından Tarihi Yarımada olarak adlandırdığımız Sultanahmet’e hareket.

10.00 Yüzyıllar boyunca Osmanlı Devleti’nin payitahtı olan ve Fatih Sultan Mehmet zamanında yaptırılmış Topkapı Sarayı’nın rehberlerimiz eşliğinde ziyaret edilmesi.

11.30 Osmanlı’nın ilk müze binaları olarak kurulan ve Osman Hamdi Bey tarafından yapılan Arkeoloji(Kazı Bilimi) müzelerinin ziyaret edilmesi.

12.30 Gülhane Parkı’nda öğle yemeği için serbest zaman

NOT: Dileyen misafirlerimize Köfte ve ayran ikramı (Ekstra)

13.30 Yaklaşık 1500 yıldır sağlam kalabilmiş Bizanslıların başyapıtı ve günümüzün en güzel hoşgörü merkezi olan Ayasofya’nın ziyaret edilmesi.

14.15 Yine bir Bizans eseri olan Ayasofya ile yaşıt büyüleyici güzellikteki Yerebatan Sarnıcı’nın(Su Deposu) ziyaret edilmesi

15.00 İçerisinde Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun ve Alman Çeşmesini barındıran tarihi Hipodrom’un ziyaret edilmesi

15.30 Yabancılar tarafından Blue Mosque(Mavi Cami) olarak adlandırılan Sultan 1. Ahmet döneminde Saray Camii olarak inşa edilen Sultanahmet Camii’nin ziyaret edilmesi.

16.30 Okulumuza hareket ve siz değerli misafirlerimizle bir dahaki JESTUR TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşma…

Önemli Not : Velilerimizin Ekstra ücret ödeyerek 1 yıl müzelere ücretsiz giriş yapabilecekleri Müzekart almaları tavsiye edilir.

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.

  • 0 (216) 629 30 91
  • info@jestur.com